• Informacja dla rodziców2017-09-04

Zapraszamy rodziców na spotkanie z brokerem ubezpieczeniowym- 7 września o godzinie 17:00.

• Informacja o wywiadówce2017-04-26

Informujemy, że spotkanie z wychowawcami klas odbędzie się 15 maja (poniedziałek) o godzinie 16:30.

• Informacja o wywiadówce2017-01-13

Informujemy, że spotkanie z wychowawcami klas odbędzie się 31 stycznia (wtorek) o godzinie 16:30.

• Ubezpieczenie NWW2016-11-21

Szanowni Państwo.

W roku szkolnym 2016/2017 dzieci zostały ubezpieczone zgodnie z wolą rodziców w firmie AXA Direct. Numer polisy można otrzymać u wychowawcy klasy lub u przewodniczącej Rady Rodziców. W załączeniu warunki zgłaszania szkody i wniosek.

• Reforma edukacji2016-11-17

Minister Edukacji Narodowej zachęca do odwiedzenia strony internetowej www.reformaedukacji.men.gov.pl. Można na niej znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, harmonogram prac nad wdrażaniem reformy, akty prawne, szczegółowe dane kontaktowe do poszczególnych departamentów w ministerstwie.

• Rada Rodziców w roku szkolnym 2015-20162015-10-20

przewodnicząca: Anna Sułkowska

zastępca: Magdalena Urbanek

skarbnik: Olga Wiśniewska

sekretarz: Monika Szczukiecka

Komisja Rewizyjna: Anna Kołaczek, Elżbieta Spychała, Lidia Spychała

• Rada Rodziców w roku szkolnym 2014-20152014-09-24

W dniu 23 września na spotkaniu z rodzicami została wybrana Rada Rodziców na rok szkolny 2014/2015. W skład Prezydium Rady Rodziców weszli:

przewodnicząca - Pani Małgorzata Spychała

zastępca - Pani Anna Sułkowska

skarbnik - Pani Olga Wiśniewska

sekretarz - Pani Monika Wójcik

Komisja Rewizyjna:

Pani Małgorzata Kaczmarek, Pani Anna Kołaczek, Pan Dariusz Patacz

Składka na Radę Rodziców została zachowana taka, jak w latach poprzednich.

• Prośba do rodziców2014-02-05

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o przekazanie 1% podatku w rozliczeniu 2013 roku dla naszej szkoły. Naszym celem jest pozyskanie funduszy na zakup pomocy dydaktycznych dla naszych uczniów. Dziękujemy za dotychczasowe odpisy.

Informujemy, że dotychczas dzięki Państwa odpisom uzyskaliśmy:

za rok 2010     - 354 zł – przeznaczono na zakup sprzętu sportowego

za rok 2011     - 362,10 zł – przeznaczono na zakup lektur do biblioteki szkolnej

za rok 2012     - 287 zł - przeznaczono na zakup pomocy dadaktycznych z matematyki

Droga przekazania darowizny w postaci 1% Państwa podatku dochodowego to tylko wpisanie w zeznaniu podatkowym numeru  KRS 0000270261 CEL: (Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Kurowie).

Wystarczy tak niewiele, aby spełnić nasze marzenia.

Z poważaniem  - dyrektor szkoły - Lidia Piwnicka

• Zapisy do przedszkola i I klasy2013-02-05

W marcu trwają zapisy dzieci do klasy I naszej szkoły oraz do oddziałów przedszkolnych w Turowie i Kurowie. Wnioski do pobrania z naszej strony internetowej i u pań: Mirosławy Graczyk i Patrycji Szczepaniak. Do oddziału przedszkolnego w Kurowie przyjmujemy 6-latki i 5-latki a do oddziału przedszkolnego w Turowie przyjmujemy 6-latki, 5-latki i 4-latki.

W dniu 21 marca na godz. 8.15 zapraszamy rodziców i dzieci na "Dzień otwarty" w naszej szkoły

• CZYTAJĄCA SZKOŁA2012-06-28

Jesteśmy CZYTAJĄCĄ SZKOŁĄ - realizujemy program CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM!

Drodzy Rodzice!

Kluczem do sukcesu jednostek i społeczeństw jest wiedza. Kluczem do wiedzy i sprawności umysłu jest czytanie. Kto nie czyta, nie nadąża za zmianami we współczesnym świecie, ponieważ ciągle lawinowo rośnie ilość informacji i wiedzy. Czytanie na głos niemowlęciu stymuluje rozwój jego mózgu. Czytanie kilkulatkowi rozbudza w nim ciekawość świata i pomaga mu zrozumieć siebie i innych. Wspólne głośne czytanie z nastolatkiem pomoże mu pokonać wiele problemów wieku dorastania. Czytanie chroni dziecko przed uzależnieniem od telewizji i komputerów. Więź z rodzicami, wzmocniona czytaniem, daje dziecku siłę do pokonywania wielu pokus i zagrożeń. Nawyk czytania i zapał do książek trzeba kształtować w dzieciństwie, czytając dzieciom.

Pragnąc rozbudzić ten nawyk w naszych uczniach od września 2012  roku przystąpiliśmy w do programu „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM". Zachęcamy rodziców, aby codzienne czytanie stało się w ich domach trwałym i systematycznym rodzinnym zwyczajem. Mamy nadzieję, że i w naszej szkole będzie można zaobserwować efekty wprowadzenia programu. Wszyscy chcemy, by nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.

Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!