Volley Projekt

Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Volley Project"  Fundacji Mariusza Wazłego.

Stworzony przez Mariusza Wlazłego projekt dedykowany jest głównie dla dzieci i młodzieży. Celem programu jest kompleksowe wsparcie zawodników sportu siatkówki w działaniach propagujących sport i jego najlepsze zasady(np. zasady gry fair play, wytrwałość w dążeniu do realizacji zamierzonych celów, zaangażowanie)  wśród dzieci i młodzieży. Innym elementem programu jest również wdrażanie, rozpowszechnianie oraz nagradzanie kulturalnego dopingu, który w dzisiejszych czasach jest niezwykle rzadki. Odbiorcami tych działań będą dzieci i młodzież cierpiąca często w dzisiejszych czasach na brak autorytetów. Sportowiec, taki jak Mariusz Wlazły, może stanowić doskonały wzór dla młodych ludzi, jak realizować swoje marzenia ciężką pracą, wyrzeczeniami, ale także umiejętnością współpracy w zespole i wsparciem dla młodszych kolegów. Kreowanie takich właśnie  wartości jak sumienność czy wytrwałość stanowi nie tylko podstawę sukcesu sportowego, ale jest także podstawą kształtowania charakteru młodego człowieka, który nawet jeśli nie będzie wiązał swojej przyszłości zawodowej ze sportem zawodowym, to z pewnością takimi wartościami ukształtowanymi w młodości będzie się kierował w swoim życiu zawodowym czy rodzinnym. To także grupa przyszłych świadomych, kulturalnych kibiców, którzy już dziś w przypadku siatkówki mogą być wzorem w kontekście zachowań kibiców np. piłki nożnej.

Czytaj więcej i zobacz nas na portalu http://www.fundacjawlazlego.pl/