Eko-maluch

Przedszkolaki z Oddziałów przedszkolnych w Turowie i Kurowie wzięły udział w akcji „ Eko- maluch”. Dzieci chętnie uczestniczyły w warsztatach i przyswajały wiedzę dotyczącą domu, jego pomieszczeń i rozkładu funkcjonalno – przestrzennego. Zapoznały się z metodami pozwalającymi na oszczędzanie energii oraz ich możliwościami. Dowiedziały się jakie czynniki wpływają na ich dom i w jaki sposób należy go chronić. Zapoznały się z alternatywnymi metodami i materiałami używanymi do ich budowy oraz ich właściwościami przepuszczalności energetycznej. Wszystkie zaplanowane cele akcji zostały zrealizowane.

Dzięki zastosowaniu  i wdrożeniu różnorodnych metod i i form pracy zajęcia były dla dzieci niezwykle atrakcyjne. Maluchy miały okazję wymieniać się w grupach doświadczeniami i spostrzeżeniami, rozwijać swoją kreatywność i pomysłowość.