112- TU SZUKAJ POMOCY

28 lutego w hali WOSiR w Wieluniu nasza szkołazorganizowała konkurs „112- tu szukaj pomocy”. Jego celem jest promowanie pro-społecznych postaw oraz edukacja w zakresie właściwego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Osiem drużyn ze szkół podstawowych musiało się wykazać nie tylko wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej i ruchu drogowego ale również sprawnością. Najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieńcu, drugie miejsce zdobyła drużyna z Bieniądzic a trzecie z Małowic. Konkurs nie odbył by się bez pomocy Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, zakładu opieki zdrowotnej BOMED. Swojego wsparcia udzieliły również zaprzyjaźnione z nami fundacje „Bezpieczna Droga” i „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”.