Pryzmat 2015

W sobotę 16 maja uczniowie klasy VI Mateusz Marczak, Norbert Spychał i Hubert Urbanekuczestniczyli w VIII edycji wojewódzkiegokonkursu matematyczno-przyrodniczego PRYZMAT, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 4 w Sieradzu. Wcześniej 23 kwietnia nasi szóstoklasiści przeszli eliminacje rejonowe w Szkole Podstawowej nr 2 w Wieluniu i zakwalifikowali się do 17 zwycięskich drużyn z naszego województwa. W finałowym konkursie w Sieradzu szóstoklasiści uzyskali bardzo dobry wynik, choć nie znaleźli się w ścisłe czołówce. Konkurs objęty był honorowym patronatem Kuratora Oświaty w Łodzi oraz prezydenta Sieradza. Patronat merytoryczny sprawował Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Sieradzu. Zmagania konkursowe trwały kilka godzin Na początku uczniowie przez 60 minut pisali test. Później nastąpiła prezentacja drużyn na temat przewodniego hasła "Jak człowiek korzysta z przyrody?". Następnie uczniowie brali udział w kilku krótkich konkurencjach budując farmy wiatrowe, baterię z ziemniaka, rozwiązując rebusy, krzyżówki i inne logiczne łamigłówki. Nasza szkoła już od kilku lat bierze udział w konkursie PRYZMAT. W ubiegłym roku uzyskaliśmy II miejsce. Tegorocznym zawodnikom również gratulujemy.