A jednak warto...-Barbara Musiał

Według Paulo Coelho „Ta­lent jest da­rem uni­wer­salnym, ale pot­rze­ba wiel­kiej od­wa­gi, żeby go wy­korzys­tać.” Aby pomóc naszym uczniom znaleźć w sobie tę niezbędną, sprawczą siłę, po raz kolejny zaprosiliśmy absolwenta naszej szkoły. Tym razem do pracy motywowała nas pani Barbara Musiał. Pani Basia dzięki swojej wytrwałości i solidnej nauce uzyskała tytuł Magistra Biologii Molekularnej na Uniwersytecie Jagiellońskim, Magistra Badań Naukowych oraz Doktora Filozofii w Naukach Medycznych  na Uniwersytecie Cambridge. Dzięki tej wyjątkowej wizycie mogliśmy się dowiedzieć wielu interesujących rzeczy związanych z pasją naszego gościa. Poznaliśmy również tradycje panujące na jednym z najlepszych uniwersytetów na świecie. W trakcie całego spotkania nasza była uczennica cały czas podkreślała jak ważna jest systematyczna praca i wiara we własne możliwości. Nie mamy żadnych wątpliwości, że to spotkanie dodało naszym uczniom odwagi i zachęciło ich do rozwijania własnych zainteresowań.