Wycieczka do lasu

W dniu 11 maja 2017r. uczniowie klas 4 i 5 naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Szkółce Leśnej w Mierzycach. Panowie leśnicy zapoznali dzieci z pracami prowadzonymi na terenie gospodarstwa leśnego. Uczniowie mieli możliwość obserwacji poletek z wysianymi i wysadzonymi sadzonkami drzew leśnych. Dowiedzieli się również jakim zabiegom pielęgnacyjnym i ochronnym poddawane są uprawy. Podczas wycieczki po lesie uczniowie pod kierunkiem pana leśniczego uczyli się rozpoznawać napotkane drzewa, a także rośliny zielne charakterystyczne dla ekosystemu leśnego. Po powrocie ze spaceru wszyscy mogli upiec kiełbaski przy ognisku i zagrać w piłkę. Wycieczka wspaniale się udała, zwłaszcza, że pogoda dopisała i humory też. Bardzo dziękujemy panom leśniczym, za przygotowanie i przeprowadzenie dla nas zajęć w Szkółce Leśnej w Mierzycach. Dzieci z pewnością wiele zapamiętają z tak ciekawej lekcji w terenie.