Rozpoczęcie roku szkolnego 2017-18

Tegoroczne wakacje trwały wyjątkowo długo, dlatego wszyscy dobrze wypoczęli, a niektórzy nawet już zdążyli się znudzić bez codziennej nauki i wypróbowanych przyjaciół. Do szkoły zgłosiliśmy się w poniedziałek 4 września. Po porannej mszy w kościele, w której brali udział uczniowie nauczyciele i rodzice, cała społeczność szkolna spotkała się w holu naszej placówki. Tu, w obecności pocztu sztandarowego, odśpiewaliśmy hymn i nastapiło krótkie powitanie. Potem jeszcze klasy spotkały się z wychowawcami.
W tym roku szkolnym w naszej podstawówce przybyło uczniów, ponieważ w szkole jest już 7 klas. Ale to nie jedyna zmiana. Wszyscy obecni na uroczystym rozpoczęciu roku podziwiali nową wykładzinę na schodach i dolnym korytarzu szkoły. Dla uczniów najstarszych klas przygotowano metalowe, zamykane na kluczyk szafki na ubrania. Pokój nauczycielski przeniósł się na drugi koniec górnego korytarza, a w jego miejscu jest teraz mała pracownia. W szkole pojawili się również nowi nauczyciele geografii, biologii, języka niemieckiego i matematyki. Pracuje też szkolny pedagog, a pani dyrektor pomaga sekretarka.

Mamy nadzieję, że nauka i praca w roku szkolnym 2017-18 będzie dla wszystkich przyjemna i ciekawa.
Powodzenia!