Bezpieczni w internecie

Jak bezpiecznie uczyć się, rozmawiać i bawić w światowej sieci internetu? Jak rozpoznać manipulację, kłamstwo czy niewłaściwe treści? Jak zadbać o anonimowość w sieci, a jednocześnie nie krzywdzić innych? Na te i wiele innych pytań potrafią już odpowiedzieć uczniowie klas IV-VII dzięki warsztatom zorganizowanych w naszej szkole. Oprócz dyskusji i edukacyjnej zabawy, uczestnicy zajęć wykonywali też plakaty dotyczące poruszanych tematów. Wiele miejsca poświęcono kształtowaniu własnego wizerunku w mediach społecznościowych oraz temu, jakimi prawami się one rządzą oraz jak i kiedy można z nich korzystać. Po zajęciach uczniowie wiedzą też, jak sobie radzić z cyberagresją i gdzie szukać pomocy w trudnych sytuacjach. Oprócz zajęć dla uczniów, zorganizowano także "internetowe" szkolenie dla nauczycieli oraz godzinne spotkanie z rodzicami. Jego celem było pokazanie rodzicom możliwości kreatywnej pracy z dziećmi z wykorzystaniem nowych technologii komunikowania. Omówiono również najczęstsze e-zagrożenia. Zajęcia z uczniami, nauczycielami i rodzicami prowadziła Małgorzata Jegier - Emisariuszka Bezpiecznego Internetu.