Wycieczka do Łodzi

24 października uczniowie klas młodszych pojechali na wycieczkę do Łodzi. W teatrze Piccolo obejrzeli spektakl pt: „Skarb Kapitana Haka.” Aktorzy zachęcali dzieci do wspólnej zabawy i uczestniczenia w spektaklu. Następnie uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Akademię Twórczego Rozwoju Inspiro, w których uczyli się robić pizzę. Zaangażowanie dzieci w przygotowanie własnej pizzy i dodatków było bardzo duże i sprawiało im ogromną frajdę. Później w Planetarium uczniowie z Kurowa obejrzeli pokaz „Dwa szkiełka”, a na koniec zwiedzili odnowiony Dworzec Fabryczny. To była udana wycieczka. Trzy dni później do Łodzi udali się także uczniowie z klas V, VI i VII. I tym razem zaczęło się od spektaklu teatralnego. W Teatrze Małym uczniowie mieli możliwość obejrzenia "Zemsty" Aleksandra Fredry. Po zakupach w Manufakturze w planie było Planetarium i zwiedzanie dworca. Ostatnim punktem programu była wizyta w Parku Trampolin, gdzie dzieci przez dwie godziny trenowały skoki.