Pasowanie na czytelnika

Uczniowie klasy pierwszej są już pełnoprawnymi czytelnikami szkolnej biblioteki. W czasie zajęć bibliotecznych „W krainie książek” zapoznali się z regulaminem biblioteki, wysłuchali fragmentów wierszy o książkach, poznali „życzenia książki” i wzięli udział w konkursach czytelniczych. Okazało się, że wszyscy uczestnicy świetnie poradzili sobie z zagadkami, a szczególnie dobrze wypadli w konkursie wiedzy o baśniach. Zwiedzając czytelnię i wypożyczalnię mogli zobaczyć, jak ciekawe książki czekają na nich w bibliotece. Pani Elżbieta Madeła zapoznała najmłodszych czytelników z zasadami wypożyczania książek i zachowania się w bibliotece. Na koniec nastąpiła uroczystość przyjęcia pierwszoklasistów w poczet czytelników biblioteki - dzieci wypożyczyły swoje pierwsze książeczki. Oczywiście były to przede wszystkim baśnie.