Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. 6 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - święto wszystkich bajkowych postaci. Imprezę przygotowały klasy 0-3. Jej głównym celem było przypomnienie starszym i młodszym kolegom niektórych, czasem zapomnianych bajek i baśni, a także postaci z ich ekranizacji. Wiele z tych baśniowych utworów można znaleźć w naszej szkolnej bibliotece. Po prezentacjach pomysłowych i przepięknych strojów rozpoczął się konkurs czytelniczy. Najpierw uczniowie klasy trzeciej bardzo sprawnie czytali fragmenty utworów baśniowych a widownia odgadywała ich tytuły, później wybrana grupa uczestników brała udział w quizie. Klasa 3 zakończyła imprezę wesołą piosenką, zachęcającą wszystkich do odwiedzania biblioteki i czytania książek. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w pozyskanie i przygotowanie bajkowych strojów dla naszych najmłodszych uczniów.