Setna rocznica niepodległości

Uczniowie szkoły przenieśli się dziś w czasy króla Zygmunta Starego. Goście zgromadzeni "na Wawelu" podziwiali m.in. wspaniale odtańczonego poloneza i patriotyczne piosenki w wykonaniu klasy piątej. Głównym bohaterem przedstawienia, przygotowanego przez klasę VII, był jednak królewski błazen - Stańczyk, który pojawił się w dwóch wcieleniach (Anna Chuda i Amelia Szydło). Trefniś w żartobliwy, ale i wzruszający sposób, przybliżył młodszym uczniom dramatyczne momenty z dziejów Polski. Ciekawym spektaklem uczniowie z Kurowa zainaugurowali obchody 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku. Specjalny cykl imprez, zaplanowanych na kilka najbliższych miesięcy, będzie realizowany pod kierunkiem pani Ewy Panek. Wczorajszemu przedstawieniu towarzyszyło wydanie pierwszego numeru okolicznościowej gazetki - "Kuriera Kurowskiego", którą przy wejściu do szkoły rozdawali uczniom, rodzicom i nauczycielom chłopcy - gazeciarze (w tych rolach wystąpili Mateusz Furman i Norbert Kowalski)