Pamięć w nas wiecznie trwa

Kolejny spektakl i gazetka w ramach szkolnych obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy VII pod kierunkiem pani Ewy Panek dotyczyło czasów panowania ostatniego króla Rzeczypospolitej Stanisława Augusta Poniatowskiego. W jego rolę doskonale wcieliła się Emilia Cegiełka. Było więc dużo o działalności króla na polu kultury, o Sejmie Czteroletnim i próbach ratowania bytu państwowego Polski. Zabrzmiał "Polonez 3 Maja", a największe wrażenie na widzach zrobiła końcowa scena, symbolizująca ostateczny rozbiór naszego kraju. W spektaklu pojawił się też królewski błazen Stańczyk, który jest postacią przewijającą się przez cały historyczny serial. Trefniś ma za zadanie przybliżyć uczniom najważniejsze momenty z dziejów Polski. Dopełnieniem przedstawienia było ukazanie się drugiego numeru bezpłatnej gazetki - "Kuriera Kurowskiego". Tym razem wydanie zawierało takie artykuły jak: Sejm Wielki, konfederacja targowicka czy powstanie kościuszkowskie. Kolejne wydawnictwa mają stanowić pomoc w przygotowaniu do historycznego konkursu, jaki zaplanowano na zakończenie cyklu imprez.