Z wizytą w Sejmie i w Senacie

W piątek 8 czerwca dzieci ze starszych klas wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Głównym celem całodniowego wyjazdu było zwiedzanie siedziby parlamentu Rzeczpospolitej Polskiej. W budynku Sejmu nie odbywały się akurat obrady, ale zostaliśmy przyjęci przez posła Piotra Polaka i oprowadzeni po najważniejszych miejscach. Po wizycie w Sejmie, uczestnicy wycieczki zwiedzili również Muzeum Miniatur Województwa Mazowieckiego, w którym oglądali drobiazgowo odtworzone makiety warszawskich pałaców i budynków, których do dziś nie odbudowano po zniszczeniach wojennych. Byliśmy także na Starym Mieście i na Krakowskim Przedmieściu, Wycieczka doszła do skutku dzięki finansowej pomocy burmistrza Wielunia Pawła Okrasy.