Festyn rodzinny 2019

Pogoda sprzyjała, więc tradycyjny festyn rodzinny w Szkole Podstawowej im. KEN w Kurowie, udał się znakomicie. Impreza rozpoczęła się w sobotę 8 czerwca o godzinie 16 korowodem i prezentacją klas na dużym boisku sportowym. Następnie zaplanowano wspólny z rodzicami aerobic, a tuż po nim występ pań i panów z Koła Gospodyń Wiejskich w Kurowie. W międzyczasie dzieci mogły pobawić się na dmuchańcach i w indiańskiej wiosce. Były też stoiska ze słodyczami, grill, wata cukrowa, lody i inne atrakcje. Tradycją festynów w Kurowie sa występy artystyczne uczniów z poszczególnych klas, a także drużyny harcerskiej. Rozegrano też rodzinne zawody sportowe. Na scenie wystąpił także przedstawiciel Przedsiębiorstwa Komunalnego, który przygotował zajęcia edukacyjne, dotyczące segregacji odpadów. Członkowie stowarzyszenia Łączy nas Wieluń zbierali podpisy pod projektem do budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego. Wielkie emocje towarzyszyły losowaniu głównych nagród. Do wygrania były: 10-dniowa wycieczka do Czarnej Góry dla jednej osoby (ufundowana przez wieluński PKS), rower (ufundowany przez burmistrza Wielunia oraz radnego Andrzeja Gęsiaka), rower podarowany przez Karola Rychlika oraz dwie nagrody ufundowane przez stowarzyszenie Łączy nas Wieluń i Glam Studio.