Wizyta Magdy Stysiak

Naszą szkołę odwiedziła siatkarka Magdalena Stysiak. 18-letnia zawodniczka, obecna reprezentantka Polski, jest absolwentką SP w Kurowie, a pochodzi z Turowa. Magdę doskonale pamiętają nauczyciele, a nawet niektórzy uczniowie podstawówki. Nic więc dziwnego, że śpiewano jej "Sto lat" i zadawano dużo pytań. Magda, która pojawiła się w szkole w towarzystwie burmistrza Wielunia Pawła Okrasy (również absolwenta szkoły w Kurowie), opowiadała o swojej grze w reprezentacji Polski i o początkach przygody z siatkówką. Już w wieku 15 lat trafiła do Chemika Police, najlepszego kobiecego klubu siatkarskiego w Polsce, a ostatnio stała się podporą narodowej kadry i podpisała kontrakt z włoskim klubem Savino Del Bene Scandicci. Absolwentka przekonywała zebranych uczniów, że warto mieć marzenia... Spotkanie zakończyło się rozdawaniem autografów.