Dzień tabliczki mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 4 października obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje. W naszej szkole zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia, do których przystąpiło 82 uczniów z klas III- VIII. Uczniowie mieli okazję przypomnieć niezbędną wiedzę, dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły, a w dniu święta zmierzyć się z łamigłówkami matematycznymi. Propagowaliśmy zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także matematyki. Tabliczkę mnożenia musieli przypomnieć sobie także nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice przyprowadzający do szkoły swoje pociechy. Po pomyślnie zdanym egzaminie, prawie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty „Expert Tabliczki Mnożenia” Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia” i dziękujemyza udział w tej międzynarodowej akcji.