Wizyta w piekarni

Dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na wycieczkę do piekarni „Wiktor” w Turowie. Podczas wycieczki miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, a pracownicy piekarni pokazywali sposoby wypieku pizzerinek. Mieliśmy również okazję zobaczyć magazyn z workami mąki. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec, ufff jak gorąco …!!! Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznymi pączkami i cieplutkimi słodkimi bułeczkami. Dziękujemy właścicielom piekarni za miłe przyjęcie i umożliwienie przedszkolakom zwiedzenia piekarni.