Sprzątanie Świata

Nasza szkoła corocznie bierze udział w akcji Sprzątanie Świata. W tym roku także postanowiliśmy posprzątać swoją najbliższą okolicę z zalegających śmieci. Od Przedsiębiorstwa Komunalnego w Wieluniu otrzymaliśmy worki i bezpieczne rękawice. Posprzątaliśmy teren wokół szkoły. Poza zbiórką śmieci, przeprowadziliśmy lekcje na temat odpadów i recyklingu w klasach, rozdaliśmy uczniom materiały informacyjne o segregacji odpadów. Kolejny raz nasi uczniowie założyli rękawice i z energią wyruszyli w teren, aby oczyścić go ze śmieci w ramach akcji #SprzątamyDlaPolski . Jest to ogólnopolska inicjatywa pod patronatem Prezesa Rady Ministrów. Dobrze wiemy, że troska o środowisko naturalne leży w interesie nas wszystkich. Bardzo się więc cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w tej akcji.