Code Week 2022

Jak co roku nasi uczniowie brali udział w Europejskim Tygodniu Kodowania, międzynarodowej inicjatywie promującej programowanie i umiejętności cyfrowe. Kodowanie i programowanie to jedne z najważniejszych kompetencji, które otwierają przed młodymi ludźmi nowe możliwości. W tym roku postanowiliśmy skorzystać z materiałów, które otrzymaliśmy w ramach Laboratoriów Przyszłości. Dzieciom bardzo podobała się możliwość pracy zespołowej w tworzeniu ciekawych robotycznych projektów. Uczniowie zapoznali się z nową aplikacją oraz jej możliwościami w budowaniu i programowaniu prostych robotów. Rozwijanie tych umiejętności będziemy kontynuowali, a to z pewnością przyda się im w przyszłości, na nowym rynku pracy.