Światowy Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką, 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W tym dniu dzieci klas 0 – 3 przyszły do szkoły ze swoim ulubionym pluszakiem – Misiem. Do tego święta przedszkolaki i uczniowie przygotowywali się znacznie wcześniej. Dowodem tego była galeria prac plastycznych przedstawiających różnorodne misie, które możemy podziwiać na holu szkolnym. Na apelu uczniowie dowiedzieli się, na pamiątkę jakiego wydarzenia zostało ustanowione to święto. Poznaliśmy również najstarszego misia, mającego 50 lat – przyniesionego przez Kasię . Wzbudził on dużo emocji i zainteresowania. Święto misia dzieci uczciły: częścią artystyczną w wykonaniu przedszkolaków i uczniów klasy pierwszej oraz okrzykami ułożonymi na jego cześć. Później mogli posłuchać jednej z przygód Kubusia Puchatka przeczytanej przez Babcię Oli (akcja „Cała Polska czyta dzieciom”), a także zatańczyć ze swoim misiem w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia”. Uroczystość zakończyła się degustacją słodkiego przysmaku misia – miodu.