Burza Mózgów

Czym jest sztuczna inteligencja? Czy maszyny potrafią się uczyć? Na te i na inne pytania, uczniowie klas 4 i 6 Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej szukają odpowiedzi, uczestnicząc w zajęciach #BurzyMózgów (www.burzamozgow.com). Podczas zajęć, korzystając z nowoczesnych cyfrowych technologii, pozyskują niezwykle ciekawe informacje na temat sztucznej inteligencji (AI). Dotychczas uczestnicy programu dowiedzieli się już wiele o rodzajach inteligencji, o tym jak „rozmawiać” z komputerem, jak nauczyć komputer rozpoznawania twarzy, a przed nami jeszcze wiele bardzo ciekawych zajęć. Aby sprawdzić, w jaki sposób maszyny „uczą się”, uczestnicy tworzyli proste programy - grę m.in. do nauki liczenia w obcych językach, korzystali z niezwykle zabawnej aplikacji Scratch Lab. Uczniowie pochwalili się innym klasom i nauczycielom stworzonymi przez siebie programami. Jak dotąd spotkania bardzo podobają się uczniom, są niezwykle emocjonujące, wesołe i czasem nieco głośne. W tym tygodniu czeka nas ciąg dalszy. Nasze zajęcia realizowane są dzięki współpracy z Fundacją Orange w ramach projektu #BurzaMózgów.