Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Kurowie

Ekolada 2013

Po raz pierwszy w konkursie ekologicznym EKOLADA uczniowie spotkali się w roku 2004, gospodarzem imprezy była Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Kurowie. Zaproszone do udziału zostały zaledwie 4 szkoły, te w których działały szkolne koła LOP. Dziś dawni uczestnicy są już studentami, a historia zatoczyła koło i EKOLADA ponownie wróciła do szkoły w Kurowie, juz jako Gminny Konkurs Ekologiczny. W piątkowej imprezie wzięły udział wszystkie szkoły naszej gminy. Uczniowie zmagali się z zagadnieniami dotyczącymi zdrowego odżywiania się, a hasło przewodnie brzmiało „Dużo wiem i zdrowo jem”. Każdy uczestnik trzyosobowej reprezentacji szkoły musiał rozwiązać test, a później czekały go jeszcze zadania grupowe Konkurs został objęty patronatem przez Burmistrza Wielunia Janusza Antczaka.

Zwycięzcami tegorocznej ekolady została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu, tuż za nimi drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu. Na podim znalazła się również drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sieńcu. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą znajomością tematyki zdowego żywienia. Uczestnikom i opiekunom gratulujemy.

Tegoroczny konkurs Ekolada jest elementem realizowanego przez naszą szkołę Programu Edukacji Zdrowotnej „Żyj mądrze – zdrowo i sportowo”.